Historia klubu „Nocne Wilki”

Klub Motocyklowy „Nocne Wilki” powstał 31 maja 1989 r. w Rosji. Wtedy zostały ustanowione barwy, herb oraz flaga. Przyjęto nazwę: „НОЧНЫЕ ВОЛКИ – Night Wolves MC.” „Nocne Wilki” są jednym z najstarszych klubów motocyklowych w Europie. Klub posiada ponad 30 oddziałów w Rosji, a także w: Polsce, Serbii, Bułgarii, Macedonii, Słowacji, Niemczech, Czeczenii, Białorusi, Ukrainie i Łotwie. Obecnie zrzeszonych jest około 6 000 członków, których łączą wspólne cele i wyzwania.

W 1994 r. został otwarty klub rockowy, który w kolejnych latach stał się domem klubowym o nazwie: „Sexton”. Podobne miejsca powstały na terenie Rosji w miastach, w których swoje oddziały miały „Nocne Wilki”.

Podjęto współpracę z wieloma klubami motocyklowymi z całej Europy. Od ponad 20 lat organizowane są liczne zloty, spotkania i festiwale. Najważniejsze z nich to: „Нot Run”, „Wolf Run”, „Bike – Show Run”.

W 1995 r. klub zorganizował moto – mistrzostwa „Wolf Engineering” znane w Rosji oraz poza jej granicami. W tym samym roku utworzono „Tattoo – Center” i przeprowadzono pierwszą w Rosji Międzynarodową Konferencję Tatuażu z udziałem najlepszych krajowych i zagranicznych mistrzów tatuowania. Stworzono również linię motocyklowej i sportowej odzieży „Wolf Wear”, która stała się popularna na całym świecie.

W kolejnych latach opracowano nową konstrukcję motocykla o nazwie: „Wilk”, wyprodukowanego w fabryce: „Ural”, a także – motocykla dla wojska.

W 2001 r. otwarto nowy klub „Sexton” na terenie „Bike – Center”, nazwanego tak na cześć legendarnego moskiewskiego klubu „Sexton”. Miejsce to stało się symbolem potęgi „Nocnych Wilków”, a jego industrialny wystrój oraz atmosfera – przyciągnęły wielu ludzi z całego świata. Zorganizowano tam wiele koncertów i spotkań – nie tylko braci motocyklowej, ale także – dzieci i weteranów.

W 2009 r. odbył się pierwszy Międzynarodowy „Bike – Show” w Sewastopolu – mieście ściśle związanym z rosyjską historią. Na Show przyjeżdża każdego roku ponad 5 000 motocyklistów z całej Europy oraz ponad 50 000 widzów.

„Bike – Show” na Krymie jest największym widowiskiem w tej części Europy – zorganizowanym dla motocyklistów. Podczas imprezy wykorzystywane są unikalne dekoracje i efekty specjalne. Biorą w niej udział gwiazdy muzyki, baletu, wojska i marynarki wojennej.

Klub bierze udział w licznych przedsięwzięciach charytatywnych, a także – związanych z historią i kulturą. Współpracuje z Kościołami Chrześcijańskimi, Stowarzyszeniami Weteranów, Żołnierzy i Policji.

Historia „Nocnych Wilków” to również opowieść o ludziach, którzy poświęcili wiele lat swojego życia aby zbudować potęgę i dobre imię klubu. Członkowie w swoim postępowaniu kierują się zasadami: wiarą, honorem i braterstwem. Mimo wysokich wymagań, postawionych potencjalnym kandydatom na członka klubu, każdego roku przybywa wielu chętnych.